Прашања и одговори - Yuyao Feitian стаклени влакна копродукции, ООД

Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Каде си компанија?

Ние сме во Yuyao град, провинција Жеџијанг, во непосредна близина Ningbo порта.

Која е вашата смисла на исплата?

T / T 30% депозит и 70% пред породувањето / против копија на B / L. Ние ќе ви покаже слики од производи и пакети пред пратката.

Која е вашата смисла на пакување?

Општо земено, прво се одликува со смалуваат заврши, се стави во кутии и палети. Ние, исто така може да се спакувани во барањата на клиентите.

Како за време на испорака?

Општо земено, тоа ќе трае 10 до 20 дена по приемот на вашата исплата однапред. одредено време на испорака зависи од количината на вашата нарачка.

Може да се произведуваат во согласност со примероци?

Да, може да се произведуваат од страна на вашите примероци или технички цртежи.

Која е вашата политика примерок?

Ние снабдување бесплатни примероци, но поштарината ќе биде на клиентите. Се надевам да се разбере.

Како да се направи нашиот бизнис долгорочен и добри односи?

1. Ние се задржи добар квалитет и конкурентна цена, за да се обезбеди на нашите клиенти да имаат корист;
2. Ние ги почитуваме секој клиент, како наш пријател и ние искрено се направи бизнис и да се дружат со нив, без разлика од каде доаѓаат.

Сакаат да работат со САД?


Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп

WhatsApp Online Chat !